Fotografování se věnuji od dětství. Můj první fotoaparát byl Kodak na svitkový film, poté kinofilmová Čajka a po ní konečně první zrcadlovka Zenit ttl s 50mm objektivem a mezikroužky. Následovaly první fotopokusy s krajinou a makrem. Přišla vojna a já musel na focení zapomenout. Život běžel dál a já se k focení pro samé povinnosti dostal spíše výjimečně, bohužel.
     Tak to šlo až do jara roku 2015, kdy jsem od své skvělé a úžasné manželky dostal k narozeninám mou první digitální zrcadlovku Nikon 3200 se setovým objektivem 18-55mm a vše začalo od začátku. Prostudoval jsem mnoho knih a snažil se získané poznatky uvést do praxe. Postupně jsem si pořídil další objektivy, filtry, stativ..... a fotil, a fotil, a fotil....

     Fotografování je mým velkým koníčkem. Moje žena s oblibou říká, že jsem blázen, když vstávám za tmy, škrábu se na kopec a přinesu jediný snímek vycházejícího slunce :-) .
     Upřednostňuji focení v přrozeném světle a z tohoto důvodu nejraději a tudíž nejčastěji fotografuji v přírodě. Snažím se o to, aby mé fotografie měly nápad, atmosféru a emoce.


Používaná technika:Sony A7 III
Objektiv Sony FE 16-35mm f/4 ZA OSS Vario-Tessar T
Objektiv SONY FE 28 mm f/2,0
Objektiv SONY FE 55 mm f/1.8 ZA Sonnar T
Objektiv ZEISS Batis 85 mm f/1,8 Sonnar T

Stativ Vanguard s kulovou hlavou, CPL filtr, ND filtry, dálková spoušť...
 

Straka © 2018