já
Dobrý den, dovolte mi, abych se Vám v krátkosti představil. Jmenuji se Ladislav Straka a narodil jsem se roku 1972 v Ústí nad Labem, kde bydlím dodnes.

Ftografuji převážně portréty osob, zamilovaných párů, šťastných rodin a zvířecích mazlíčků, dále se věnuji fotografování denní i noční krajiny a produktové fotografii.

Fotografování se věnuji od puberty kdy jsem se přes focení přírody stylem pokus omyl dostával k uspokojivým výsledkům. Můj první fotoaparát byl Kodak na svitkový film, poté kinofilmová Čajka a po ní konečně první zrcadlovka Zenit ttl s 50mm objektivem a mezikroužky. Následovaly první fotopokusy s krajinou a makrem. Přišla vojna a já musel na focení zapomenout. Život běžel dál a já se k focení pro samé povinnosti dostal spíše výjimečně, bohužel.
Tak to šlo až do jara roku 2015, kdy jsem od své skvělé a úžasné manželky dostal k narozeninám mou první digitální zrcadlovku Nikon se setovým objektivem 18-55mm a vše začalo od začátku. Prostudoval jsem mnoho knih a snažil se získané poznatky uvést do praxe. Postupně jsem si pořídil další foťáky objektivy, světla, ..... a fotil, a fotil, a fotil....


V současnosti fotografuji s technikou Sony a Zeiss.
 

Copyright © 2019 Fotostraka.cz